FİMAKS ÜRETİM TESİSİ MUSTAFAKEMALPAŞA
(Kapalı Alan: 22.000 metrekare )

Fimaks Mustafakemalpaşa Üretim Tesisi, Bursa’nın Mustafakemalpaşa ilçesinde, Organize Sanayi Bölgesi’ndedir. Ar-ge, servis, yedek parça ve yurtdışı departmanları da bu üretim tesisinde bulunmaktadır. Fimaks Mustafakemalpaşa üretim tesisi modern montaj hatları, kaliteli CNC tezgahlar, kaynak robotu, boyama öncesi kumlama tesisi ve son teknoloji ürünü toz boyama sistemlerinden oluşmaktadır. ISO sertifikalı kalite sistemi ile müşterilerine her koşulda dayanıklı ve uzun ömürlü makineler sunabilmektedir. Ayrıca üretilen her makine Ar-Ge deparmanında, bilgisayar destekli tasarım (CAD) yazılımlarıyla tasarlandığı için üretime geçmeden önce makine üzerindeki problemler tespit edilerek kısa sürede giderilebilmektedir. Bu sayede daha kaliteli ve daha güvenli makineler üretilebilmektedir.

Türkiye‘den 100’ün üzerinde ülkeye!

Fimaks’ın ürettiği makineler dünyanın her tarafında kullanılırken birçok ülkede sektör lideri olan Fimaks, Türk makine endüstrisini tüm dünyada gururla temsil ediyor.

Sosyal Sorumluluk

– Müşterilerimizi tarım ve hayvancılık konusunda bilinçlendirerek,
– Müşterilerimize en kaliteli ürünleri, en ekonomik düzeyde sağlayarak,
– Çevreye ve doğaya karşı duyarlı olarak,
– Gelecek nesillere daha iyi bir gelecek sunmak için çalışarak,
– Çalışanlarımızın gelişimine ve sağlığına önem vererek,

Müşteri ve çalışan memnuniyetini optimum düzeyde tutmak için tüm imkanlarımızı kullanıyoruz.

Fimaks Hizmetleri

 • Son Teknoloji

  Fimaks, var olan son teknolojiyi kullanarak ürettiği makineler ile tarım makineleri sektörüne yön verir. Bünyesinde barındırdığı kaynak robotları, bilgisayarlı CNC makineleri, otomatik boyahaneleri ile teknolojiyi sürekli kullanır, yeni teknolojileri sürekli takip eder. Almanya, Japonya, Güney Kore, İsviçre gibi teknolojide önemli yere sahip olan ülkelere makine ihracatı yaparak, Türk makine endüstrisini gururla temsil eder.

 • Araştırma ve Geliştirme

  Fimaks Ar-Ge çalışmalarına ara vermez. Ar-Ge departmanı makineleri geliştirmek için sürekli arayış ve çalışma içerisindedir. Sürekli yenileme ve deneme yaparak makineler ideal hallerine getirilir.

 • Servis ve Yedek Parça

  Fimaks, Türkiye çapında sabit ve gezici servisler ile hizmet vermektedir. Üretim tesislerinde, yedek parçalar üretilir ve stoklanır. Yedek parçalar yılın her zamanı, Fimaks depolarında hazır bulunur.

 • Kalite Politikası

  – Kalite yönetim sistemimizi Iso 9001-2015 standart gereklerini yerine getirecek şekilde dokümante etmek

  – Sektörde kalite ve çeşitlilik açısından öncü olmak

  – Tarım makinaları sektöründe Türkiye’yi dünyaya tanıtmak

  – Paydaşlarımızı çözüm ortağı olarak görmek

  – Müşteri memnuniyetini en üst seviyede tutmak

  – Teknolojisini yeni ve gelişen dünya teknolojisine dönüştürerek rekabet gücünü arttırmak

  – Kalitesizlik maliyetlerini düşürmek ve karlılığı arttırmak

  – Risk odaklı süreç analizleri ile muhtemel riskleri belirlemek, değerlendirmek ve standart kontroller ile kabul edilebilir seviyeye çekerek risk tabanlı proses yaklaşımını şirket içerisindeki tüm çalışanlara yaymak

  – Sürekli iyileştirme çalışmalarıyla, kalite araçlarını yaygınlaştırıp tüm çalışanların katılımını sağlamak

 • Vizyon (Gelecekteki Rolümüz)

  Fimaks, pazar payını devamlı arttırarak kendi ürün segmentinde dünyanın lider firmalarından biri olmayı amaçlar. Türkiyedeki ve dünyadaki çiftçilerin beslenme problemlerini çözmelerine yardımcı olacak teknolojik çözümler üretmeyi hedefler.

 • Misyon (Üretici Rolümüz)

  Tarımsal mekanizasyon uygulamalarıyla ilgili müşteri farkındalığını arttırmayı ve en yüksek verimlilikle optimum çözümler sunmayı Fimaks görev edinmiştir. Fimaks takımının her bir üyesinin bilgi, yeterlilik ve memnuniyetini sürekli olarak geliştirmek için tüm imkanlarını kullanır. Çevreye saygılı ve yaratıcı akılla etkin verimlilik yönetimi uygulamayı amaç edinmiştir.